Rety !!! do czego to służy ???!!

Olej arganowy – zastosowanie

Olejek ten pochodzi z owoców przypominających oliwki z drzewa arganowego , zwanego także „drzewem życia ‘’.Marokański naturalny olej arganowy zawiera w 80 procentach nienasycone kwasy tłuszczowe, Wit. E, polifenole o działaniu antyoksydacyjnym oraz składniki działające regenerująco na skórę . Olej arganowy można stosować bezpośrednio na twarz i ciało oraz na włosy jak również łączyć go z innymi preparatami.

  1. Jako natłuszczająco-nawilżający preparat pielęgnacyjny, można zmieszać kilka kropel oleju z małą porcja balsamu do ciała, rozetrzeć na dłoni i wmasować w skórę bezpośrednio po kąpieli ( mieszać małe porcje balsamu i olejku )
  2. Odrobinę olejku można dodać do kremu do twarzy tuz przed nałożeniem, zwiększy to jego właściwości pielęgnacyjne
  3. Jako olejek do włosów , można odrobinkę olejku rozgrzać, rozetrzeć na dłoni i wetrzeć w końcówki  włosów, używać oszczędnie by zbytnio nie przetłuścić włosów. Ponadto olej można stosować jako maskę na włosy, przed umyciem nałożyć olej i na pół godziny owinąć głowę ręcznikiem, następnie umyć włosy delikatnym szamponem
  4. Jako olejek pielęgnujący wcierany w zniszczoną skórę dłoni i paznokcie
  5. Jako olej do masażu, wymieszany z olejem ryżowym lub słonecznikowym olejek arganowy ma doskonałe własności rewitalizujące a zmieszanie go z innym olejem zwiększy jego wydajność .
  6. Dodany do maseczek w proszku wzbogaca jej własności .

Serdecznie polecam wszystkim Beterwerowiczkom olej arganowy z serii Bottega Verde.

Więcej ciekawych produktów znajdziecie w katalogu Betterstyle.

 

Rejestracja