Olejek pomarańczowy

Ma on działanie: odprężające, uspokajające, likwiduje pobudzenie nerwowe na tle psychiczno- emocjonalnym, ma działanie antydepresyjne , sprzyja skupieniu i poprawia zdolność zapamiętywania . Stosowany jest także w kosmetyce przy oczyszczaniu skóry, poprawia jej koloryt, rozjaśnia plamy pigmentowe i sprzyja regeneracji komórek.

Olejku pomarańczowego z serii Blue Nature od Betterstyle w ofercie kosmetyków Bottega Verde możemy używać do:

  1. Kąpieli : najlepiej do wanny dodać kilka kropel olejku i garść soli karnalitowej z Morza Martwego. Jeśli miewasz kłopoty z zaśnięciem , jesteś osoba nadpobudliwą albo miewasz stany depresyjne dobrze zrobi Tobie kąpiel z dodatkiem naszego olejku J Wystarczy użycie 3,4 kropli do pełnej wanny.
  2. Masaży :można natrzeć nim ciało ale uwaga olejek pomarańczowy TYLKO W POŁĄCZENIU z roślinnym olejkiem bazowym ze słodkich migdałów, gdyż sam nierozcieńczony może spowodować podrażnienia.
  3. Do wzbogacenia kosmetyków : szczególnie polecany gdy masz suchą skórę, rozjaśnia plamy pigmentowe i sprzyja regeneracji komórek. Dodaj go do ulubionego kremu , balsamu czy mleczka 3 krople olejku na 10 g kosmetyku J
  4. Lampek aromaterapeutycznych : 3-5 kropli olejku napełni całe pomieszczenie aromatem pomarańczy a wy poczujecie się jak w Brazylii rozkoszując się jego intrygującą wonią J Aromat olejku pomarańczowego pomoże się wyciszyć , złagodzi stres dnia codziennego a z drugiej strony pobudzi koncentrację i rozjaśni umysł. Seans aromaterapeutyczny z użyciem olejku może też pomóc w walce z przeziębieniem.

Rejestracja