Jak pielęgnować cerę

Cera mieszana jest cerą trudna do pielęgnacji, dlatego tez wymaga szczególnej troski, z jednej strony należy ją nawilżać i odżywiać natomiast okolice nosa, czoła i brody (tzw. strefa T) oczyszczać.

Po takim zabiegu można przystąpić do doboru odpowiednich kosmetyków .Seria Bottega Verde do cery mieszanej pomoze przywrócić skórze równowagę i pełnie świeżości.

Jak pielęgnować cerę mieszaną:

Do mycia twarzy polecam żele oczyszczające, które nie maja działania wysuszającego, następnie sięgamy po tonik (tonik do twarzy z ekstraktem z ogórka), który przywróci prawidłowe pH skórze i pomoże zredukować nadmiar sebum. Kolejnym krokiem jest nałożenia odpowiedniego kremu(krem o działaniu nawilżająco-matującym),który lekko zmatowi twoja skórę, żeby się nie świeciła. Jeśli używasz podkładu to powinien być lekki, matujący (może być puder mineralny)

Raz w tygodniu możesz wykonać peeling w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka na czoło, nos i brodę używamy peelingu drobnoziarnistego( peeling do twarzy z ekstraktem z ogórka i ryżowymi granulkami złuszczającymi), na suche partie enzymatycznego, a następnie nakładamy maseczkę na strefę T oczyszczającą pory, absorbującą sebum,a na resztę twarzy stosujemy maskę nawilżająco-odżywczą (maseczka oczyszczająca z ogórkiem)

Składnik aktywny w serii do cery mieszanej z Bottega Verde to m.in. ogórek, który sprawia że skóra jest nawilżona, ma odpowiednie pH oraz nie świeci się.

Do cery mieszanej nie zaleca się : mycia twarzy mydłem i wodą, nie należy stosować preparatów na bazie alkoholu, nie usuwać samemu zaskórników, ograniczyć używki i ostre przyprawy.

Jeśli w powyższym opisie rozpoznałaś typ swojej cery to koniecznie wypróbuj naszą serię do cery mieszanej z Bettega Verde .Twoja skóra jest twoją wizytówką, dlatego warto o nią odpowiednio zadbać J

Pozdrawiam ciepło Katarzyna Smołka

Rejestracja