Arnika – olejek do masażu

Arnika jest bardzo popularnym ziołem górskim. Ze względu na szerokie zastosowanie cieszy się dużą popularnością w farmaceutyce. Wyciąg z arniki likwiduje obrzęki, łagodzi ból po urazach stawów i mięśni. Poprawia krążenie, dlatego też często stosuje się ją przy leczeniu odmrożeń i oparzeń.
Chętnie wykorzystuje je też przemysł kosmetyczny, gdyż substancje czynne z ekstraktów pozyskiwanych z arniki bardzo dobrze przenikają przez naskórek, docierając nawet do skóry właściwej.

Arnika łagodzi ból po urazach stawów i mięśni dlatego chętnie sięgają po nią ludzie aktywnie uprawiający sport.
Przy skręceniu, stłuczeniu, zwichnięciu czy choćby w przypadku zakwasów przetrenowanych mięśni arnika szybko przyniesie ulgę. Poza działaniem przeciwzapalnym, usprawniającym krążenie i uszczelniającym naczynia krwionośne ekstrakt z arniki ma też właściwości rozgrzewające i przeciwbólowe, a ponadto wspomaga regenerację uszkodzonych tkanek. Dlatego zioło to jest wyjątkowo cenne w przypadku leczenia różnych urazów czy kontuzji wynikających często , np. z przetrenowania. Jako składnik różnych olejków świetnie sprawdza się także w gabinetach masażu .

Arnika hamuje zakażenia Listeria monocytogenes i Salmonella typ himuriuma. Wyciągi z niej mają właściwości fungistatyczne i grzybobójcze. Arnika jest jednak najbardziej znana z właściwości przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych. Leczy wysięki zapalne, niektóre wypryski i korzystnie działa przy trądziku różowatym oraz sterydowym, z objawami teleangiektazji i plamic. Okłady z naparu, wyciągu octowego, rozcieńczonej nalewki arnikowej – leczą skutki urazów mechanicznych (krwiaki, siniaki, ból, obrzęki ).

Betterstyle posiada w swojej ofercie olejek do masażu „ARNIKA” z olejkiem eterycznym z lawendy (100 ml), jest on fantastyczny ze względu na zawartość ekstraktu z kwiatów arniki górskiej połączonego z zapachem olejku lawendowego. Olejek od Betterstyle cudownie wygładza skórę, przywracając jej właściwą sprężystość a aromat lawendy uspokaja i działa kojąco na naszą psychikę J Warto zakupić ten produkt i cieszyć się z jego walorów pielęgnacyjnych.

Rejestracja